Aргентинскиот напаѓач, Мауро Икарди сè уште е надвор од тимот на Интер, но со неговата последна објава на Инстаграм ги подгреа шпекулацииите дека би можел да се врати во ростерот пред најважните пресметки оваа сезона.

Интер утре го очекува големото „Дерби дела Мадонина“ против Милан, па многумина сметаат дека Аргентинецот со неговата објава им испраќа поддршка на своите соиграчи.

 

View this post on Instagram

 

⚫️ #MI9 ⚫️

A post shared by Mauro Icardi – MI9 (@mauroicardi) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.