Напаѓачот на Челси, Гонзало Игуаин синоќа постигна убав погодок против Барнли (2-2) во мечот од 35. коло во Премиер лигата. Пипита мрежата на гостите ја затресе во првото полувреме, а погодокот го прослави на интересен начин.

Иако веројатно тоа не му беше целта, Игуаин на крајот заврши во прегратката на една навивачка на домашниот тим која му најде посебно место – меѓу нејзините гради.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.