ФИФА даде дозвола или виза Ракип Ердал, играчот за врска на Малме дека може да игра за А- репрезентацијата на Македонија. Тоа значи дека Ердал ќе може да игра за нашата селекција во октомврискиот циклус против Лихтенштајн и Германија, дознава „Спорт Медиа“.

Тој веќе има наш пасош, се чекаше само на “виза“ на УЕФА за да може да настапува за Македонија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.