Ајакс има доста млад тим, а дека уште се „деца“ и не се разликуваат премногу од своите врсници, потврдува и однесувањето на дел од нив во авионот, пред полетувањето за Лондон. Тие времето го трошеа играјќи „Не лути се човеку“.

Ветеранот Клас Јан Хунтелар како „стар волк“, ги задева и дели пријателски „заушки“, но сето тоа се прифаќа со насмевка и атмосферата во тимот не може ништо да ја расипе, пишува порталот „Спортманија.мк“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.