Златан Ибрахимовиќ се враќа во групата на Милан за претстојниот натпревар против СПАЛ 2013, откако се опорави од повредата. Средбата е од 21:45 вечерва.

Швеѓанецот не играл откако се рестартираше првенството, но започна со тренинзи со екипата на крајот на минатата недела.

Златан дури може да започне од првата минута од натпреварот, навести главниот тренер на „росонерите“ Стефано Пиоли.

Сепак, дефанзивецот Лео Дуарте, кој има проблеми со бутот, останува надвор од сметките на Милан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.