Напаѓачот Златан Ибрахимовиќ се повреди за време на тренингот во Милан. Шведскиот фудбалер предвреме ја напушти тренинг-базата на тимот, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според првичните информации, Швеѓанецот е сериозно повреден. Ибрагимовиќ ќе помине лекарски преглед, по што ќе станат познати деталите за повредата.

Постои можност Ибрахимовиќ да ја оштети Ахиловата тетива. Ако ова се потврди, тогаш тој може да ја заврши кариерата.

На крајот на оваа сезона, Ибрахимовиќ ќе го напушти Милан. Затоа, ако повредата на 38-годишниот напаѓач е сериозна, тогаш тој можеби нема повеќе да игра воопшто.

Оваа сезона Ибрахимовиќ одигра 10 натпревари во составот на Милан, постигна четири гола и направи една асистенција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.