Италијанските медиуми пренесуваат дека Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирус.

Откако вчера Лео Дуарте се покажа како позитивен на Ковид 19 денес на сите фудбалери на Милан повторно им беа направени тестови.

„Кориере дело Спорт“ ексклузивно пренесува дека тестот на Златан Ибрахимовиќ е позитивен, а потоа стигна и официјална потврда од Милан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.