По исцрпувачките напори во текот на сезоната, светските фудбалски ѕвезди го користат летниот период за да ги наполнат батериите и да им посветат време и внимание на своите семејстав, сопруги или девојки.

За такво нешто, фудбалерите најчесто се одлучуваат за посета на најпознатите монденски локации во светот, иако има и такви кои се одлучуваат за поинакви авантури.

Лионел Меси и Антонела Рокуцо во Форментера, Ибица

Кристијано Роналдо на прослава на семеен роденден

Карим Бензема на одмор во Сен Тропе

Килијан Мбапе присуствуваше на НБА драфтот во Њујорк

Лука Модриќ со семејството во Хрватска

Роберт Левандовски и неговата сопруга во Валдемоса на Мајорка

Нејмар со впечатлив стајлинг

Тибо Куртоа со Мишел Герзиг пловеше на Ибица

Френки Де Јонг со Мики Кимени во Националниот парк Зајон во Јута во САД

Серхио Рамос и Пилар Рубио на плажата Венеција во Санта Моника, Калифорнија

Кутињо со своите сакани

Марко Ројс и Скарлет – љубов меѓу карпите на Ибица

Давид Алаба со стил го прослави својот 30-ти роденден во ресторанот „DaRose“ во Виена во придружба на својата партнерка, Шалимар Хепнер

Кун Агуеро во Мајами во друштво на Софња Калзети

Иван Ракитиќ на одмор во Дубаи со Дарвин Нуњез

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.