Како што што стојат работите мечот помеѓу Македонијаи и Косово од Лигата на нации повторно ќе биде одложен.Иако тој засега е закажан за 4 јуни мали се шансите дотогаш состојбата со корона вирусот да се стабилизира.

Најголем пробем е ситуацијата во Италија каде и нашата репрезентација и Косово имаат по неколку играчи. Во таков случај тие не би можеле да сметаат на нив бидејќи треба да минат во задолжителен карантин од две недели

Од УЕФА имаат резервна варијанта баражите да се играат што е многу поприфатливо ако се знае дека и Европското првенство е одложено за догодина

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.