И националната арена во Букурешт е обоена црвено-жолта. Македонските навивачи од улиците се слеаја на трибините и се очекува стартот на првиот натпревар на Македонија на Европското првенство!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Raluca Deaconu (@ralludeaconu)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Ognjanovska (@iognjanovska)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Bogojevski (@nikolabogojevski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Dichevski (@bdichevski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chuprina Tamara (@chuprinaatamara)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.