Горан Пандев денес ја прими вакцината за заштита од коронавирусот.

Пандев фотографијата од моментот на вакцинирањето ја објави на социјалните мрежи.

Не беше соопштено со која вакцина се вакцинирал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.