Златан Ибрахимовиќ дефинитивно ќе го пропушти претстојниот европски шампионат, беше објавено попладнево иако утринските информации велеа дека асот на Милан би можел да настапи за Шведска на ЕВРО 2020.

Првите прогнози велеа дека Ибрахимовиќ ќе паузира најмалку три седмици по најновата повреда на коленото и дека е добра вест што тој нема да мора да оди на операција, но шведскиот селектор Јане Андерсон попладнево обелодени дека Златан сепак нема да може да биде дел од претстојниот европски шампионат.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.