Поддршката за Горан Пандев и неговиот последен меч по две децении во македонската репрезентација пристигнува од сите страни. Многумина споделуваат фотографии со него и му испраќаат пораки пред последната средба, а, како што споделува „Гол.мк“ на „Јохан Кројф Арена“ и противниците ќе му дадат поддршка и достојно ќе го испратат во пензија.

На стадионот патуваат Холанѓани кои носат дрес со неговото презиме.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.