На натпреварот од Првата Лика-Сењска Жупаниска лига, помеѓу Плитвице и Соколац во Хрватска хулиган испука проектил на теренот додека играчите се уште биле на него.

За овој грозоморен и грозоморен чин го искористи она што можеме да го наречеме импровизирана базука или домашна базука. За среќа, проектилот не погоди никого.

Погледнете

 

 



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.