Крилниот напаѓач, Хесе Родригез, во јануари ќе се врати во ПСЖ од лисабонски Спортинг. Според „Марка“, португалскиот клуб не е заинтересиран за продолжување на соработката со Шпанецот кој го ангажираа на позајмица во текот на летото.

Спортинг нема да ги откупи правата на 26-годишниот играч за два милиони евра пропишани со договорот за позајмица.

Оваа сезона Хесе настапи на само 3 натпревари од португалскиот шампионат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.