Хелен Вуд е девојката што лесно можеше да им ги растури браковите или врските на фудбалерите на Манчестер Јунајтед.

Таа пред неколку години во својата книга детално ги опиша оргиите што ги правела со ѕвездите на „Ѓаволите“ од кои најпознат беше ВеЈн Руни. Сопругата на Руни дозна за неверството на сопругот но сепак му прости.

Со Хелен во оргиите учествувала и нејзина другарка, а најчесто изнајмувале лимузина и лудувале цела ноќ. Понекогаш фудбалерите ги повикувале и во нивните домови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.