Антонио Конте им подготви екстремно тешка тренинг сесија на фудбалерите Тотенхем на првиот ден од тренинг-турнејата во Јужна Кореја

Играчите мораа да издржат температури кои беа блиску до 30 степени на стадионот во Сеул, а најлошо минаа двете најголеми ѕвезди во тимот, Хари Кејн и Сон Хеунг-мин, кои во прилично силно темпо истрчаа 42 должини на теренот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.