Албанската федерација ја очекува драстична казна по она што се случуваше пред и за време на мечот Албанија-Полска. Нередите почнаа пред натпреварот кога пред стадионот албанските навивачи ги натепаа малубројните полски фанови.

За време на мечот пак беа гаѓани полските фудбалери а се скандираше и против Србија и имаше наврдливи транспаренти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.