Најверните навивачи на Партизан, пoпуларните „Гробари“ не се израдуваа на денешната победа над Астана во Лигата на Европа. Тие се разочарани од многубројните инциденти и тепачки на стадионот, па дури и со човечки жртви па затоа одлучија повеќе да не доаѓаат.

Овој стадион веќе не е место за навивачите на Партизан-пишуваше на транспарентот.

Тие се надеваат дека ова ќе влијае на управата на клубот да го смени односнот кон навивачите

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.