Спортскиот директор на Вардар, Дарко Панчев, во интервју за „Новости“ говореше за моменталната состојба во која наоѓа клубот и откри што се случува.

Се случуваат некои работи кои веројатно не се добри за Вардар, затоа што сите промени и сите исчекувања не носат добро. Но, што да се прави, ние сме тука, јас и Илија Најдоски сме подготвени за соработка. Секако, доколку новите луѓе од Град Скопје сметаат дека јас и тој, со нашето искуство, може да помогнеме на клубот. Секако дека ќе седнеме на маса и ќе се договориме, изјави Панчев.

На оваа изјава имаше што да каже поранешниот капитен на Вардар, Бобан Грнчаров, кој жестоко распали кон Панчев.

Лижачов уште не престанува пак сака да биде во клубот. Ајде Даре, спушти се доле можеш ти и појако од ова. Од 3 пати што беше 3 пати го уништува клубот од незнаење и од неработење. Болен човек беше и остана, напиша Грнчаров на својот Фејсбук профил.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.