Во 28 минута Македонија изедначи со Австрија! 38-миот гол во националниот дрес на капитенот Горан Пандев во вистински момент за македонската репрезентација.

Во тек е историски натпревар за Македонија, прв на Европско првенство. Иако Австријците поведоа во првите минути од натпреварот и имаат поголем посед врз топлата, трибините ечат од навивачите! Македонија!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.