Град Скопје повторно го враќа ФК Вардар во своја сопственост, објави порталот ЕКИПА, кој дознава дека веќе е постигнат договор меѓу се уште актуелниот сопственик Сергеј Самсоненко и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, за враќање на најтрофејниот македонски клуб на претходните сопственици – Град Скопје и Акционерското друштво за стопанисување со деловен простор во државна сопственост.

Целиоте текс овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.