Вистински спектакл во моментот се случува на градскиот стадион каде навивачката група Комити има перформанс, баклијада во чест на фудбалскиот клуб Вардар.

„Комити“ започнаа со акција во која се продаваа билети за првиот меч од вториот дел од сезоната против Пелистер кој се игра во недела од 14:00 часот. Со оваа акција тие помогнаа во клубот да влезат над 30.000 евра, околу два милиони денари. Таа сума ќе помогне да се иструка актуелната сезона.

„Гoри“ скопскиот стадион

Posted by infomax.mk on Friday, 19 February 2021

Posted by Komiti Skopje on Friday, 19 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.