Навивачите на Шкендија со еден задоцнување ja прославија шампионската титула.Откако на мечот со Шкупи влегоа на стадионот па беа избракани прослава имаше синоќа на улиците на Тетово. Се палеа бакљи се пееја песни.

Погледнете ја атмосферата.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.