Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба го поздрави нашиот Јане Велковски по неговото обраќање на Самитот за ОН во Њујорк.

Тој на социјалните мрежи стави слика од Јане, и испрати порака: „Горд сум на тебе“.

Погба се запозна со Јане за време на европскиот Суперкуп во Скопје кој се одржа пред две години.

Јане на покана на Погба беше специјален гостин на Манчестер јунајтед.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.