Најдобриот македонски фудбалер и капитен на маледонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев ќе го повлече својот клубот Академија Пандев од Првата лига ако ФФМ не се усогласи со Законот за спорт.

Ова го објави порталот 360 како најава на емисијата „360 степени.

ФФМ засега одбива да го услогласи својот статут со Законот за спорт за што доби поддршка од УЕФА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.