Ќерката на Горан Пандев наполни 9 години. Тој сподели фотографија од нив двајца, но и една со роденденската торта.

Напиша на „Инстаграм“ дека неговата принцеза денес има роденден. Изгледа вчерашниот гол на Пандев беше и најубавиот подарок за Ана.

Горан Пандев е во брак со Надица и имаат три деца, синот Филипо и ќерките Ана и Софија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.