Несреќата се случила во близина на тренинг центарот Карингтон, а од клубот потврдија Ромеро не е повреден.

32-годишниот голман од 2015 година е член на Манчестер Јунајтед и ја има улогата на втор голман.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.