Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езгјан Алиоски е на мета на италијанскиот гигант Милан. „Росонерите“ во македонскиот интернационалец гледаат потенцијално засилување на левата бековска позиција, по најверојатното заминување на Тео Хернандез од тимот.

Алиоски се уште не го продолжи договорот со премиер-лигашот Лидс, а за него е заинтересиран и турскиот Трабзонспор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.