Нашиот капитен Горан Пандев се наоѓа на опаковката на сликичките на официјалниот албум на Панини за Европското првенство во јуни.

Ова е голема чест за Пандев и италијанскиот производител одлучи токму него да го стави. Ова е издание за Велика Британија, но нема да биде изненнадување ако Пандев биде и на изданието наменето за нашиот пазар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.