Енис Барди, играчот на шпански Леванте, поради повреда ќе го пропуши натпреварот со Грузија во Тбилиси. Покрај Барди, во Тбилиси не отпатуваа Кире Ристевски и Крсте Велкоски. Овие двајца фудбалери биле позитивни на коронавирусот на последното тестирање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.