Македонски навивач кој беше присутен на трибините во Букурешт се најде во центарот на вниманието на јавноста откако беше фатен во урнебесна позиција. Бодрејќи ги фудбалерите го пробил својот тапан, а потоа продолжил да тропа на истиот.

Ваквиот момент беше уловен од режисерите кои се погрижија за преносот од натпреварот против Украина, а видеото од истиот брзо стана хит на социјалните мрежи.

Повеќето од коментарите се позитивни и даваат поддршка на навивачот кој очигледно од преголема пасија успеал и да го пробие својот тапан.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.