Огњен Врањеш, фудбалерот од Босна  кој поради порно аферата со Јелена Карлеуша се најде во жижата на интересирањето, наскоро би можел да се врати во Грција и повторно да заигра за АЕК.

Актуелниот фудбалер на Андерлехт снимен е како го води навивањето на трибините на својот поранешен клуб.

Овој контраверзен фудбалер застанал пред најогнените навивачи на грчкиот тим и го повел навивањето на големото дерби против ПАОК.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.