Шпанскиот дефанзивец Ектор Белерин ја заврши сезоната поради повредата на предните вкрстени лигаменти на левото колено. Шпанецот се повреди во саботата на натпреварот против Челси.

Белерин во победата на Арсенал над Челси 2-0, играше 72.минути кога поради повредата беше изнесен од теренот. Деталните прегледи само потврдиле дека ги скинал предните вкрстени лигаменти.

На шпанскиот репрезентативец му следува пауза од шест до девет месеци, што значи дека оваа сезона за него е завршена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.