Лука Модриќ во понеделникот ја доби „Златната топка“, најважната индивидуална награда во фудбалот.

На адресата на хрватскиот фудбалер стигнаа голем број на честитки, а денеска преку „Твитер“ се огласи Новак Ѓоковиќ. Најдобриот српски спортист повторно ги надмина злите јазици кои негодуваат што им е наклонет на Хрватите и му се поклони на најдобриот хрватски спортист.

„Честитки Лука, сосема заслужено. Ова е горд момент за нашиот регион, кој го доби најдобриот фудбалер“.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.