Повикувајќи се на информации од неколку фудбалери, во шпански медиум се појавија шпекулации дека играчите на Реал Мадрид не се задоволни од односот на Хамес Родригез и Герет Бејл.

-Двајца играчи на „Реал“ не наоѓаат заеднички јазик со соиграчите. Зборуваме за играчите од средниот ред Хамес Родригез и Герет Бејл, пренесува „Либертад дигитал“.

Играчите на мадридскиот клуб веруваат дека овие двајца ги кршат клупските правила и не покажуваат почит кон тимот.

Според шпанските медиуми, Реал Мадрид веќе решил да се раздели со Бејл. Самиот Велшанец е исто така подготвен да го напушти тимот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.