Напаѓачот Килијан Мбапе нема да го напушти Пари Сен-Жермен на крајот на сезоната. Оваа одлука е донесена лично од сопственикот на клубот, емир на Катар, Тамим бин Хамад Ал-Тани, објавија француските медиуми.

-Ќе има ветер, снег или дожд, но Мбапе ќе остане, таква е желбата на емирот, се зборовите на извор запознаен со ситуацијата.

Претходно беше објавено дека Реал претендира да се засили со Мбапе, но ПСЖ според изворот, нема ни да го разгледа предлогот на мадридскиот клуб.

Договорот на еден од најдобрите фудбалери на светото со ПСЖ е со важност до јуни 2022 година.

Од друга страна, францускиот шампион е подготвен да го ослободи Нејмар за 150 милиони евра

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.