Откако Македонија ги загуби шансите за пласман на Европското првенство преку квалификациската група, сите надежи се свртени на Лигата на Нации.Таму во полуфиналето треба да играме против Косово во март во Скопје.

Но, доа тој меч можеби и нема да дојде бидејќи косовската репрезентација одлично игра во својата група  и нема да биде изненадување доколку заврши на второто место и обезбеди директен пласман на ЕП 2020. Вечерва Косово во Приштина ја совлада Црна Гора со 2-0

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.