Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, го сподели своето мислење за претстојниот реванш од осминафиналето на Лигата на шампионите против Барселона и лидерот на Каталонците, Лионел Меси.

– Можам само да го запрам Меси во моите соништа. Или ако го вклучам „Плејстејшн“ на мојот син и да си изберам кога играв со Милан, а тогаш бев 10-15 килограми послаб. Мора да играме против Барселона како тим и за да се осигураме, дека ќе добиеме шанси. Треба мирно да ги покажеме нашите најдобри квалитети, вели Гатузо во изјава за Goal.com.

Реваншот Барселона – Наполи е закажан за 8 август, а првиот натпревар заврши нерешено

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.