Фудбалот одамна веќе не е машки спорт.Околу него се вртат згодни жени, што поради фудбалерите што поради парите.Една од нив е и Сања Беба Кружевиќ, портпарол на српскиот фудбалски клуб Војводина.

Беба е една од најзгодите девојки во Нови Сад и фудбалот е нејзина страст. И се исполни желбата да биде заштитно лице на клубот за кој навива од мала.

Таа обожува да објавува провокативни фотографии на Инстаграм а коменарите се дека навивачите за неа ќе доаѓаат во поголем број на трибините.Има и зошто, зарем не?

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.