Фудбалерот Огнен Врањеш кој на јавноста и стана познат по секс скандалот со Јелена Карелуша, денеска игра за клубот „АЕК“ и се најде во нова мешаница, откако негов соиграч Даниел Верде за време на фудбласки натпревар со „Паниониос“го фати за врат. Караницата им започнала за време на паузата на натпреварот, па нетрпението помеѓу италјанецот и Врањеш јавноста го виде откако Верде тргнал да го дави босанскиот фудбалер, а тој се бранел тргајки ги рацете од неговиот врат, за да се развојат морало да интервенираат и фудбалерите и помошникот тренер, се со цел да се спречи поголем инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.