Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски ќе донира 2.000 евра за Општа болница„ Борка Талески“ во родниот град Прилеп.

Ова го објави Општата болница во Прилеп на својот Фејсбук профил.

Како и сите и јас во овие денови сум загрижен.Но,сигурен сум дека сите заедно сме посилни и ќе победиме во оваа битка.Моето семејство е далеку,ми недостасуваат сопругата и децата.Се надевам дека наскоро ќе се вратам и ќе бидеме заедно.Ве молам да останете дома и да се придржувате на препораките на здравствените власти за доброто на сите. Ако го сториме тоа,можеме да спасиме многу луѓе“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.