Божиќ е време кога фудбалскиот свет вообичаено прави кратка пауза од натпреварувањата, а фудбалерите вообичаено го користа ова слободно време за да поминат повеќе мигови со најблиските.

Многумина од нив на социјалните мрежи се пофалија како и со кого ги минуваат празничните денови.

Кристијано Роналдо  

Лионел Меси

Роберт Левандовски

Килијан Мбапе

Нејмар

Дејвид Бекам

Кака

Чави Ернандез

Иван Ракитиќ

Роберто Фирмино

Анхел ди Мариа

Касемиро

Марк-Андре Тер Штеген

Марко Верати

Марсело

Луис Суарез

Тибо Куртоа

Чиро Имобиле

Родриго

Алваро Мората

Филипе Луис

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.