Селекторот Игор Ангеловски го прослави 45-от роденден, а од своите драги фудбалери доби убав подарок. Сепак, највреден подарок, вели Мрме, е оној кој македонската репрезентација ни го подари на сите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.