Фудбалерите на Реал Мадрид ги добија своите нови автомобили од марката „Ауди“, која е еден од главните спонзори на „кралскиот клуб и традиционално секоја година на играчите им нуди да си одберат по еден од најновите модели на компанијата.

Првпат, меѓу автомобилите на „Ауди“ кои ќе бидат новите миленици на играчите на Реал ќе имаат и електрични елементи.

Еве кои модели ги избраа фудбалерите и тренерот Зинедин Зидан.

Зинедин Зидан – Audi RS 6 Avant quattro tiptronic Daytona Grey

Рафаел Варан – Audi e- tron Sportback 55 quattro Glossy Black

Федерико Валверде – Audi RS Q8 quattro tiptronic Orca Black

Серхио Рамос – Audi RS 6 Avant quattro tiptronic Daytona Grey

Андриј Лунин –  Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Foil Silver

Марсело – Audi A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic Mythos Black

Ферлан  Менди – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Orca Black

Лука Модриќ – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Foil Silver

Лукас Васкез – Audi A7 Sportback 55 TFSI quattro S tronic Glaciar White

Тони Крос – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Glaciar White

Еден Азар – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Иско – Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Orca Black

Тибо Куртоа –  Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Касемиро – Audi RS 7 Sportback quattro tiptronic Tango Red

Дани Карвахал – Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Карим Бензема – Audi Q5 40 TDI quattro S tronic Mythos Black

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.