Играчите на Лацио не прифаќаат намалување на платите, објави „Фудбал Италија“.

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито ги контактирал играчите за да го замоли да се оди на намалување на платите за март и април. Покрај тоа, клубот сака да преземе вакви мерки во мај и јуни, доколку Серија А не продолжи.

Забележано е дека играчите не биле задоволни кога дознале за оваа идеја, и реагирале негативно на предлогот на Лотито.

Лацио е втор на табелата во Серија А со само еден бод заостанување зад лидерот Јувентус.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.