И фудбалерите на Брегалница денеска во својата база во Анталија го одбелажаа симболично еден од најголемите христијански празници Богојавление Водици, соопштија од клубот.

По редовниот утрински тренинг, „сините“ добија можност за еден вид заедничка слободна дружба во насока на јакнење на тимскиот дух, а комбинирана и со физички вежби во вода, во хотелскиот комплекс, која беше искористена и да се одбележи големиот православен празник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.