Младиот фудбалер на Севилја 20-годишниот Жоао Малек во неделата предизвикал сообраќајна несреќа, во која две лица, младоженец и невеста, го загубиле жувотот, а тој и неговиот совозач поминале со полесни повреди.Малек управувал со мустанг и со преголема брзина директно се забил во возилото на младоженците и го преполовил.

На самото место загинале 33-годишен маж и неговата седум години помлада сопруга, на денот на нивната венчавка. Парот зад себе остави две деца.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.