Луд меч се одигра во Сента. Домашната ТСЦ и славната Стеауа одиграа натпревар за историја. Во регуларниот дел мечот заврши 4-4, по продолженија 6-6 и се шутираа пенали.

По ударите во белата точка славеа Романците.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.