Легендарниот француски крилен напаѓач Франк Рибери денеска пристигна во Фиренца, каде што ќе потпише двегодишен договор со Фиорентина вреден четири милиони евра по сезона.

Поранешниот најдобар крилен фудбалер на аеродромот го пречекаа околу 100 навивачи. Иако има 36 години, сепак нема сомнеж дека ќе биде квалитетно засилување за италијанската екипа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.